Co zabrać ze sobą do szpitala na poród?

dziecko

Poród to wielkie wydarzenie w życiu każdej mamy. Dlatego to naturalne, że będąc w ciąży, chcesz się jak najlepiej do tego momentu przygotować. Wyprawka szpitalna musi zawierać wszystkie potrzebne rzeczy, a jednocześnie nie powinna być za duża ani za ciężka. Poza tym na poród warto zabrać ze sobą dobrej jakości bieliznę i przybory, które umilą Ci pobyt w szpitalu i pomogą przebrnąć przez pierwsze najtrudniejsze dni po porodzie. A jak skompletować wyprawkę do szpitala?

Sprawdź zalecenia i warunki panujące w Twoim szpitalu

Szpitale ginekologiczno-położnicze często udostępniają przyszłym pacjentkom listę rzeczy, jakie przydadzą się im na sali porodowej. Jeśli zastanawiasz się, co należy zabrać ze sobą do szpitala na poród, to w pierwszej kolejności sprawdź, czy istnieje taka lista i zaopatrz się we wskazane produkty. Dobrym pomysłem będzie również zorientowanie się, czy na terenie szpitala funkcjonuje sklep i kiedy jest czynny oraz co można w nim kupić. Może się bowiem okazać, że w takim sklepie bez problemu nabędziesz podkłady, majtki poporodowe, a nawet koszulę do karmienia. W przypadku gdy w wybranym przez Ciebie szpitalu nie ma sklepu z artykułami higienicznymi, zapakuj do torby większy zapas poszczególnych produktów. 

Spisz listę potrzebnych rzeczy

Jeśli nie masz zaplanowanego cesarskiego cięcia, to nie powinnaś czekać z kompletowaniem szpitalnej wyprawki do sugerowanej daty porodu. Zdecydowanie lepiej będzie co najmniej miesiąc wcześniej przygotować torbę i postawić ją w widocznym miejscu, aby o niej nie zapomnieć. A co trzeba zabrać ze sobą do szpitala na poród? Jeśli nie chcesz niczego pominąć, to sporządź listę rzeczy do kupienia. Na porodówce na pewno przydadzą Ci się 3-4 koszule nocne oraz taka sama ilość wygodnych biustonoszy do karmienia. Poza tym powinnaś również zaopatrzyć się w specjalne majtki poporodowe wykonane z przewiewnej siatki oraz duże podkłady higieniczne i małe podkłady poporodowe. Do torby szpitalnej zapakuj także szlafrok, wkładki laktacyjne, ubrania na wyjście ze szpitala oraz przybory higieniczne, dwa czyste ręczniki, gumkę do włosów i klapki.

Jak przygotować wyprawkę dla dziecka?

W Twojej szpitalnej torbie muszą się również znaleźć rzeczy dla maluszka. A co zabrać ze sobą do szpitala na poród, by zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo w pierwszych dniach życia? Podstawą będzie zamówienie wygodnych ubrań dostosowanych do wzrostu dziecka i panującej za oknem pogody. Dla noworodka przygotuj zestaw 3-5 body, śpioszki, koszulki oraz spodenki. Maluszkowi przydadzą się ciepłe czapeczki, rękawiczki niedrapki i delikatne pieluszki tetrowe. Do torby spakuj opakowanie pieluch jednorazowych, nawilżane chusteczki, puder i krem na odparzenia. W pierwszych dniach życia dziecka możesz też potrzebować zestawu smoczków, antykolkowej butelki, laktatora i wygodnego rożka, którym szczelnie otulisz dziecko.

Jak skompletować wyprawkę do szpitala bez wychodzenia z domu?

Kompletowanie wyprawki do szpitala to pracochłonne zajęcie, szczególnie jeśli przyszła mama nie czuje się najlepiej. Dlatego warto zamówić wszystkie potrzebne akcesoria na https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/mama/wyprawka-do-szpitala, ponieważ znajdziesz tam wiele praktycznych produktów w dobrych cenach. Korzystając ze sklepu internetowego, możesz bez wysiłku wybrać i kupić rzeczy, które umieściłaś na swojej liście, gdyż dzięki czytelnym kategoriom szybko wyszukasz interesujące Cię produkty w dopasowanych rozmiarach. Pamiętaj jednak, by takie zakupy zamówić wcześniej tak, aby zostały dostarczone, nim wybierzesz się do szpitala.

Pakując torbę do szpitala na poród, wybierz dobrej jakości produkty od renomowanych producentów, które sprawią, że będziesz przygotowana na każdą okoliczność. Jeśli okaże się, że będąc w szpitalu, brakuje Ci jakiegoś artykułu, to nie musisz się martwić, ponieważ zawsze możesz poprosić kogoś z rodziny lub znajomego o dostarczenie potrzebnego przedmiotu. Ponadto w sytuacjach kryzysowych, gdy na przykład skończą Ci się podkłady, możesz również poprosić o pomoc personel szpitala.