Czy każdy może skakać ze spadochronem ?

Widzieliście, jak ktoś skakał ze spadochronem? Zaciekawiła Was taka właśnie forma spędzenia wolnego czasu? W takim razie, na pewno kilka razy zastanawialiście się, kto może spróbować skoczyć ze spadochronem. Wiele osób uważa, że jest to zarezerwowane tylko dla ludzi bogatych, w pełni zdrowych czy piekielnie wysportowanych. Jak to jest jednak w rzeczywistości? Zapraszamy do lektury.

Warto obalić kilka mitów, które pojawiły się odnośnie tego właśnie tematu. Bardzo dużo osób uważa, że kurs spadochronowy jest bardzo drogi. Oczywiście, jest to sprawa względna. Obecnie taka przyjemność kosztuje około kilku tysięcy złotych. Dla jednych jest to sporo. Inni mogą sobie pozwolić na zapisanie się na taki właśnie kurs. Na pewno jednak nie jest tak, że to bariera nie do przeskoczenia dla zwykłego śmiertelnika. Jeśli komuś naprawdę bardzo zależy, to spokojnie może uzbierać daną kwotę. Jest też mniej kosztowny wariant. To skok tandemowy. Tutaj odpadają wszystkie szkolenia, ponieważ za sam skok odpowiada przyczepiony do nas instruktor.

W tym przypadku cała przyjemność kosztuje około jednego tysiąca złotych.
Jak to jest z poziomem fizyczności? Tutaj także nie ma żadnego problemu. Nie musicie być zbudowani jak Mariusz Pudzianowski czy Robert Lewandowski. Tak naprawdę, możecie charakteryzować się zupełnie przeciętną sylwetką. Jeśli chodzi o skok spadochronowy, to nie ma to naprawdę dużego znaczenia. W powietrzu ilość Waszych mięśni nie gra takiej roli, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Liczy się właściwa technika, którą można nabyć w czasie kursów.

Warto dodać, że najważniejszymi przeciwskazaniami są kłopoty ze zdrowiem. Jeśli macie choroby przewlekłe, niewydolność dolnych dróg oddechowych, epilepsję czy choroby serca, to powinniście unikać takich właśnie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Niestety, skok spadochronowy może spowodować wystąpienie niesprzyjających okoliczności u takich osób. Zawsze też warto poradzić się lekarza w tej kwestii. Innym przeciwskazaniem jest wiek (poniżej dziesięciu lat). Z kolei osoby niepełnoletnie, które chcą skakać, muszą przedstawić pozwolenie od opiekunów.