Czym jest certyfikat Marlins i jak go uzyskać?

certyfikat

Od 1 sierpnia 1998 roku obowiązuje międzynarodowa Konwencja STCW (International Convention on Standards of Training, Certification and Watchkeeping), której głównym zadaniem jest określenie zasad szkoleń załóg statków morskich. Przedsiębiorstwa międzynarodowe są zobowiązane kształcić marynarzy zgodnie z wymogami Konwencji, a urzędy morskie, jako organy kontrolne są zobowiązane do egzekwowania postanowień Konwencji oraz stosowania określonych w danych sytuacjach sankcji. 

Jak zdobyć certyfikat Marlins w Gdyni?

Bazując na obowiązujących przepisach, w Gdyni przygotowano kurs angielskiego dla marynarzy w Marlins Gdynia. Oferta skierowana jest zarówno do marynarzy pragnących poprawić znajomość języka angielskiego, jak i do praktyków chcących wzbogacić słownictwo morskie i poznać metody wymiany informacji w międzynarodowym środowisku. To nie tylko typowy kurs angielskiego, ale również szkolenie przygotowujące uczestników do egzaminu Marlins opartego o obowiązujące standardy Konwencji STCW. 

Uzyskanie certyfikatu Marlins Gdynia bez wątpienia zwiększa szanse na rynku pracy zarówno w branży morskiej, jak i offshore. Gwarantuje swobodną komunikację w multikulturowym środowisku, lepszą współpracę z innymi pracownikami statków czy platform wiertniczych oraz z kierownictwem. Niejednokrotnie certyfikat ten jest gwarantem uzyskania zatrudnienia w coraz bardziej wymagającej branży. 

Co daje certyfikat Marlins? Gdynia

Certyfikat Marlins Gdynia podnosi pewność siebie uczestników szkolenia, przełamuje barierę językową, poprawia relacje w jednostkach pływających, znosząc problemy komunikacyjne. Jest to też zwiększenie jakości i wydajności pracy, na co niewątpliwie zwracają uwagę rekrutujące marynarzy działy HR przedsiębiorstw międzynarodowych. Certyfikat Marlins uzyskany w akademii językowej dostosowany jest do potrzeb indywidualnych marynarza. Liczba godzin nauki dopasowana jest każdorazowo do uczestnika szkolenia w zależności od stopnia znajomości języka branżowego. Nie bez znaczenia jest fakt, że przygotowania do szkolenia odbywają się w małych, kameralnych grupach, a terminy dostosowywane są do czasu poszczególnych uczestników. Z roku na rok zainteresowanie zdobyciem certyfikatu Marlins w Gdyni rośnie.

Czy certyfikat Marlins w Gdyni jest niezbędny?

To, co dzisiaj jest wartością dodaną do wykształcenia marynarza, w niedalekiej przyszłości może okazać się wymogiem koniecznym. Warto więc zainwestować w siebie, ponieważ specjalistyczna wiedza zawsze się przydaje Zwiększa atrakcyjność kandydatury marynarza na wymagające stanowisko, gwarantuje swobodne porozumiewanie się w specyficznym, branżowym języku oraz podnosi kwalifikacje pracownika. Kursy doskonalą słuchaczy zarówno w języku pisanym, jak i w mowie, co jest kluczowe do zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu. 

Swobodna nawigacja jednostką pływającą, wymiana nazw części statku lub platformy w języku branżowym, porozumiewanie się na wodzie z innymi statkami, a przede wszystkim znajomość terminologii w środowisku morskim to bez wątpienia zalety certyfikatu Marlins w Gdyni.