Gdzie warto pojechać na kilka dni w Polsce?

podróż

Polska to kraj, który pod względem turystycznym ma wiele do zaoferowania. Znajduje się tu wiele pięknych miejsc i regionów wartych odwiedzenia. Nieważne, czy lubisz jeziora, morze czy góry – w tym państwie każdy znajdzie coś dla siebie. Zastanawiasz się, gdzie pojechać na kilka dni w Polsce? Dowiedz się, jakie miejsca warto zobaczyć.

Mazury, czyli Kraina Wielkich Jezior

Mazury to region, który doceniany jest przede wszystkim za swoje walory przyrodnicze – mnóstwo zielonych terenów, rozległe lasy, dziewiczą przyrodę oraz tysiące jezior. To wszystko sprawia, że mazurskie miejscowości są chętnie wybierane zarówno na kilkudniowy, jak i dłuższy pobyt.

Na Mazurach świetnie odnajdą się osoby lubiące spokojny odpoczynek, ale także te, które czas wolny wolą spędzać w aktywny sposób. To idealne miejsce do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Udaj się na spływ kajakowy ze znajomymi po jeziorach i rzekach, wybierz się na wycieczkę rowerową z rodziną, ciesząc się w trakcie jazdy otaczającą Cię naturą lub zdecyduj się na rejs Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Po dniu pełnym wrażeń możesz odpocząć w restauracji serwującej pyszne, mazurskie dania, takie jak świeże ryby.

Osoby, które cenią sobie spokojny wypoczynek, będą mogły zrelaksować się na jednej z wielu plaż, wybrać się na spacer do lasu lub spędzić miło czas w hotelowym SPA. Szukasz ciekawego miejsca, gdzie możesz zarezerwować pobyt na Mazurach? Nie interesują Cię hotele, w których przebywają tłumy turystów? Coraz popularniejsze stają się domki-stodoły umożliwiające relaks wśród natury i gwarantujące świetny wypoczynek.

Zwiedź piękne polskie miasta, czyli dlaczego Gdańsk, Kraków i Wrocław to dobry wybór?

Polska to też niezwykłe miasta. Wiele miejscowości potrafi zainteresować przybyłych niesamowitą architekturą, wciągającym klimatem oraz bogatą historią. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na kilka dni w Polsce warto się wybrać, to zdecydowanie należy odwiedzić jedno z tych trzech miast: Gdańsk, Kraków oraz Wrocław. Mają one wiele do zaoferowania, dlatego na pewno nie będziesz narzekał na brak atrakcji i rozrywki.

Co warto zobaczyć w Gdańsku? Na pewno docenisz piękne Stare Miasto, którego uliczki zachęcają do spacerów. Znajdziesz tam wiele ciekawych miejsc – sklepików, restauracji czy kawiarni. Spacerując Starym Miastem, możesz dotrzeć do Motławy, wzdłuż której brzegów tętni życie. Jeśli chcesz podziwiać piękną panoramę, obowiązkowym punktem jest Koło Widokowe AmberSky. Latem z kolei warto wybrać się na jedną z miejskich plaż i ochłodzić się w Bałtyku.

Stolica Małopolski, Kraków, przyciąga turystów z całego świata. Będąc w tym mieście, warto wybrać się na Rynek Główny, w którym oprócz wielu restauracji znajdują się również Sukiennice czy Kościół Mariacki. Jeśli uwielbiasz historyczne zabytki, udaj się na Wawel – dawne miejsce urzędowania polskich królów, które figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możesz tam zwiedzić m.in. Zamek Królewski, Katedrę oraz Smoczą Jamę. Po całym dniu zwiedzania idealnym miejscem na odpoczynek będą Bulwary nad Wisłą – znajdziesz tam urokliwe knajpki na rzece.

Wrocław to piękne miasto w województwie dolnośląskim, które posiada piękny Rynek. Na jego terenie znajdziesz liczne kawiarnie, restauracje, sklepiki z pamiątkami. Co więcej, co jakiś czas odbywają się tam różne ciekawe wydarzenia. Ponadto urocze, kolorowe kamieniczki otaczają Stary Ratusz. Będąc we Wrocławiu, warto też odwiedzić jego najstarszą część – Ostrów Tumski. Znajduje się tam bardzo znany most, na którym przez wiele lat zakochane pary zawieszały kłódki na znak swojej miłości. Ten obszar bogaty jest w zabytki: możesz odwiedzić kościół pw. św. Marcina, którego powstanie datuje się na początek XIII wieku czy gotycką Katedrę pw. Jana Chrzciciela – na jej wieży znajduje się punkt widokowy. Znanymi miejscami we Wrocławiu są również Hala Stulecia oraz Ogród Zoologiczny.

Polska to świetne miejsce na kilkudniowe wycieczki. Kraj ten jest bardzo różnorodny, dzięki czemu każdy z nas znajdzie miejsce, region czy miasto, w którym będzie chciał spędzić czas. Warto poznawać nowe cele podróży przez cały rok – a Polska ma mnóstwo do zaoferowania o każdej porze roku.