Gdzie zabrać bliskich na narty?

narty

Narty to uwielbiany przez wielu sport zimowy, a zarazem świetny sposób na spędzenie wakacji czy urlopu w gronie bliskich. Polskie góry są już dla większości miłośników nart dobrze znane, dlatego wiele osób szuka ciekawych miejsc w innych krajach. Częstym kierunkiem zimowych wycieczek są Alpy, a zwłaszcza Dolina Aosty. Co ma nam do zaoferowania ten malowniczy region?

Gdzie udać się na narty z bliskimi? Dolina Aosty

Dolina Aosty to świetne miejsce na spędzenie czasu z bliskimi, którzy podobnie jak my kochają narty. Jest to region znany z możliwości szusowania na śniegu pośród gór o wysokości przekraczającej 4 tysiące metrów nad poziomem morza. Trasy narciarskie są długie i niezwykle malownicze, a co więcej – dostosowane do różnych poziomów zaawansowania, dzięki czemu w Dolinie Aosty może się dobrze bawić cała rodzina, a także grupa znajomych o zróżnicowanym doświadczeniu w jeździe na nartach. W regionie znajdziemy wiele ośrodków, w których możemy liczyć na zakwaterowanie w pobliżu stoków oraz liczne atrakcje.

Dlaczego warto wybrać się na narty w Dolinie Aosty?

Dolina Aosty zapewnia nam doskonałe warunki zarówno do narciarstwa zjazdowego, biegowego, jak i do snowboardingu. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z tymi sportami zimowymi, mają okazję skorzystać z lekcji pod okiem specjalistów. Co więcej, w ośrodkach zdecydowanie nie brakuje sposobności do aktywnego spędzania czasu na inne sposoby – razem z bliskimi możemy udać się na lodowisko, basen, a nawet odbyć przejażdżkę konno. A to wszystko pośród malowniczych, najwyższych gór Alp.

Na jakie atrakcje możemy jeszcze liczyć w Dolinie Aosty?

Dolina Aosty to nie tylko raj dla wielbicieli sportów zimowych – w regionie znajduje się również wiele zabytków, których historia sięga nawet czasów antycznych. W Aoście możemy podziwiać między innymi teatr rzymski czy łuk triumfalny, natomiast w różnych miejscach w regionie znajdziemy wiele fortyfikacji i zamków. Co więcej, w Dolinie Aosty znajduje się także park narodowy o nazwie Gran Paradiso, w którym możemy podziwiać wiele gatunków zwierząt, w tym koziorożca alpejskiego. Oczywiście, nie należy również zapominać o tym, że odpoczynek w Dolinie Aosty wiąże się ponadto z pysznymi, regionalnymi potrawami oraz innymi przysmakami włoskiej kuchni. W regionie nie brakuje atrakcji dla osób w różnym wieku i z różnymi preferencjami – młodzi po aktywnym spędzeniu czasu na szlaku chętnie udają się na wieczorne imprezy w klubach.

Narty w Dolinie Aosty – organizacja wyjazdu

Pobyt w Dolinie Aosty zdecydowanie sprzyja regenerującemu wypoczynkowi. Warto pójść o krok dalej i zrezygnować z organizacji wyjazdu na własną rękę, która wiąże się z odpowiedzialnością cały czas spoczywającą na naszych barkach. W większości przypadków bardziej opłacalną opcją pod różnymi względami jest skorzystanie z wyjazdów organizowanych, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Warto skorzystać ze sprawdzonego biura, które ma na swoim koncie już wiele udanych wycieczek. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli cieszyć się pięknem i atrakcjami Doliny Aosty bez żadnych zmartwień.