Jak pomóc biednym? Praktyczne porady

bieda

Pomaganie we współczesnym świecie przybiera najróżniejsze formy. Do dyspozycji mamy bowiem Internet, który oferuje nieobliczalną ilość portali specjalizujących się właśnie we wspomnianej dziedzinie. Z drugiej jednak strony stworzył się ogromny problem, który powoduje, iż pomoc ubogim często utożsamiana jest ze stratą pieniędzy. Chodzi oczywiście o wszelkiej maści oszustwa i fałszywe zbiórki, których codziennie spotkać można przynajmniej kilka. Jak można pomóc biednym w sposób bezpieczny i przede wszystkim skuteczny?

Korzystanie ze sprawdzonych stron

Pierwszorzędną zasadą, jaką powinniśmy się kierować podczas gestów dobroci, jest wybranie odpowiedniej platformy, gdzie możemy je zrealizować. Strony takie charakteryzują się wysoką liczbą dziennych odwiedzin, przejrzystą oprawą graficzną oraz bezpiecznymi płatnościami realizowanymi za pomocą sprawdzonych podmiotów. Co więcej, każda osoba postanawiająca rozpocząć zbiórkę lub też trafić pod opiekę danej organizacji, jest weryfikowana przykładowo dowodem tożsamości. Jeśli więc nawet dojdzie do niechlubnego oszustwa, wychodzi ono w większości przypadków na jaw, a pieniądze są zwracane ich właścicielowi. Szczególnie potrzebującymi w Polsce są osoby ubogie. Jak pomóc biednym ludziom bezpiecznie? Jednym ze sprawdzonych, polski portali jest Centrum Służby Rodzinie, o którym więcej w dalszej części tekstu.

 

Sponsorzy dla biednych rodzin

Centrum Służby Rodzinie to katolicka organizacja powołana w 1998 roku. Co ważne, rok później organizacji została nadana osobowość cywilnoprawna przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, co świadczy o przejrzystości w działaniu. CSR specjalizuje się w poradnictwie z zakresu psychologii, pedagogiki, prawa oraz, co ważne, pomocy socjalnej. Na swoim koncie Centrum Służby Rodzinie posiada już kilka większych, zrealizowanych projektów, o których można przeczytać na ich oficjalnej stronie: https://www.csr.org.pl/ w zakładce „O Centrum”. Aktualnie wśród inicjatyw zapoczątkowanych przez CSR i działających znaleźć możemy „Poradnię Rodzinną”, „Bezpłatną Szkołę Rodzenia”, „Fundusz Ochrony Macierzyństwa” oraz „Świetlicę Środowiskową M. Łodzi Niegniewni”. Jak można wspomóc działalność omawianej organizacji?

Jak pomóc biednym poprzez dokonanie wpłaty?

Przechodząc na wspomnianą uprzednio stronę Centrum Służby Rodziny, znaleźć można zakładkę „Przekaż Darowiznę”. Po kliknięciu, darczyńcy ukazuje się formularz, gdzie do wyboru ma kilka opcji. Pierwszą z nich jest określenie celu, na jaki środki mają zostać przekazane. Kolejny krok to uzupełnienie podstawowych danych, takich jak imię, nazwisko i adres zamieszkania. Końcowo przechodzimy do wybrania kwoty darowizny. Można wpłacić ilość pieniędzy odgórnie zaproponowaną przez organizację, która wynosi odpowiednio 50, 100 lub 200 złotych. Drugą opcją jest wpisanie przez nas dowolnej kwoty, jaką chcemy przekazać. Ostatnim krokiem, jaki użytkownik musi wykonać, to zaakceptowanie regulaminu dostawcy usługi płatności oraz informacji RODO. Następnie darczyńca zostaje przeniesiony na stronę, gdzie bezpośrednio i bezpiecznie dokonuje przelewu, płatności kartą lub BLIK. To wszystko! Dla osób, które pragną wesprzeć Centrum w innej walucie niż PLN, istnieje możliwość wykonania tradycyjnego przelewu. Numery odpowiednich kont znajdują się tuż poniżej formularza wpłaty. 

Warto pomagać!

Centrum Służby Rodziny oraz także inne organizacje i portale internetowe zajmujące się zbiórkami charytatywnymi bardzo często potrzebują Twojego wsparcia. Prowadzenie bowiem takich działalności nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie zupełnie darmowe. Co więcej, obecnie istnieje wiele benefitów dla osób, które decydują się przekazać środki na wsparcie oficjalnych organizacji. Jednym z nich jest możliwość odliczenia kwoty darowizny od podatku PIT. Jedną jednak z najbardziej cennych rzeczy, jakie zyskuje darczyńca, jest świadomość dokonania dobrego uczynku. W Polsce znajduje się dziesiątki tysięcy biednych rodzin, które czekają na pomoc. A jak wiadomo, dobro wraca z podwójną siłą!