Jak wybrać pierwszy wibrator? Praktyczne porady

seks

Od dłuższego czasu masturbacja powoli przestaje być tematem tabu. Osiąganie orgazmu samemu, bez udziału drugiej osoby, nie jest już czynnością zakazaną, o której nie mamy prawa rozmawiać. Nie dawno sex-shopy były skrzętnie i dyskretnie ukrywane wśród pozostałych sklepów, a dziś wychodzą z cienia. Co więcej, stały się za pomocą Internetu ogólnie dostępne dla dorosłych. Dziś gadżety erotyczne, w tym wibratory, stanowią potężny biznes. Nie są symbolem rozwiązłego trybu życia, a atrybutem kobiety świadomej własnego ciała.

Jaki pierwszy wibrator to dobry wybór?

Wiele osób wykazuje chęć przetestowania różnorodnych gadżetów erotycznych na własnej skórze, jednak nie wie, jaki wybrać pierwszy wibrator. Niestety, na drodze do podjęcia decyzji często stoją albo nieśmiałość, albo niewiedza. Bogaty asortyment sklepów może wprawiać w zakłopotanie, a mnogość kształtów i kolorów wibratorów nie ułatwiają wyboru

Jaki zatem powinien być pierwszy wibrator, aby na starcie nie zniechęcić do wzbogacania swojego życia erotycznego o nowe doznania?

Jaki wybrać pierwszy wibrator? Kilka słów o nastawieniu

Podjęliśmy już decyzję o zakupie pierwszego w życiu wibratora. Może być poparta doświadczeniem przyjaciółki lub zainspirowaniem przez ciekawy film przedstawiający nowoczesną kobietę używającą tego gadżetu. Nieistotne, jaki ten powód jest, każdy, który popchnie do satysfakcjonującego zakupu, wystarczy. Ważne, aby nie czuć presji związanej z tym eksperymentem.

Pamiętajmy, że masturbacja to świetna sprawa i nie powinna być dyktowana uczuciem konieczności. Nieważne, jaki wibrator na pierwszy raz wybierzemy, wymuszona decyzja o jego użyciu może nas w przyszłości zniechęcić do dalszego eksperymentowania.

Zanim więc zakupimy pierwszy wibrator, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy naprawdę mamy ochotę na tego typu doświadczenie. Najważniejsze to podjąć decyzję w zgodzie z własnym “ja”. Gdy już mamy pewność, że chcemy nabyć taki gadżet, czas zastanowić się, jaki wibrator na pierwszy raz to dobry wybór.

Jaki wibrator wybrać na początek?

Gdy mamy już pozytywnie rozwiązaną kwestię świadomego wyboru, to czas na pierwsze konkretne rozeznanie. Zakupy przez Internet stanowią o wiele łatwiejsze rozwiązanie niż w sklepie stacjonarnym. Wirtualna przestrzeń oferuje bowiem duży asortyment i fachowe doradztwo.

Doskonałym rozwiązaniem będzie zaufanie specjaliście. Dla przykładu na https://swiat-doznan.pl/k-mini-wibrator znajdziemy wszystko, co potrzebujemy. Pierwsza styczność z sex-shopem może sprawić nie lada zakłopotanie. W najlepiej zaopatrzonych punktach wibratorów i innych gadżetów mogą znajdować się tysiące. Produkty będą się także różnić między sobą kolorem, rozmiarem, kształtem, jedne będą z wymyślnymi dodatkami, a inne bez. Oprócz samych wibratorów sklepy oferują również inny sprzęt do stymulacji.

Wibratory to mimo wszystko najpopularniejsze gadżety, gdyż gwarantują pełną paletę doświadczeń i możliwości osiągania przyjemności na różnym poziomie. Ze względu na potencjał różnorodności warto zacząć przygodę z odkrywaniem własnej seksualności właśnie z tym sprzętem. Wibrator da nam finalną przyjemność zarówno w trakcie penetracji pochwy, jak i stymulacji łechtaczki.

Jaki wibrator na początek? Czy rozmiar ma znaczenie?

Pierwszą myślą dla osoby niedoświadczonej może być niewielki rozmiar, ponieważ z natury zazwyczaj jesteśmy powściągliwi. To, jaki będzie najlepsza wielkość, w dużej mierze zależy od anatomii i własnych potrzeb. Warto nadmienić, że kobieca wagina zazwyczaj ma długość między 5 a 14 centymetrów.

Tak naprawdę matka natura zadbała o nasz komfort i pochwa potrafi dostosować się do praktycznie każdego prącia, formułując się pod dany rozmiar. Dla kobiety najważniejszy pod kątem przyjemności jest punkt ulokowany na przedniej ścianie w okolicy 3-4 centymetra od jej wejścia. Stąd również przeświadczenie, że długie przyrodzenie nie gwarantuje satysfakcji.

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z wibratorem, to na początku możesz wybrać urządzenie bardziej dyskretne. Ważne, aby umieć je tak wykorzystać – wtedy zapewni 100% satysfakcji. Niemniej, gdy wielkość ma dla Ciebie znaczenie, możesz zdecydować się na większy pierwszy gadżet erotyczny.