Jak wygląda współpraca z adwokatem?

prawnik

W zależności od typu problemu, z jakim zgłaszamy się do prawnika, zależy to, w jaki sposób przebiegnie współpraca. W momencie, gdy będziemy mieli postawione jakieś zarzuty, obrońca zechce dowiedzieć się o wszystkich szczegółach sprawy, której dotyczy akt oskarżenia. Wtedy o wiele łatwiej ustali odpowiednią linię obrony i przekona sąd do zmniejszenia wyroku. Wtedy ma możliwość zdecydowania również o tym, aby powołać świadków, którzy mogą mieć ogromny wpływ na zmianę całej rozprawy.

Na czym polega współpraca z adwokatem w Brzezinach, gdy sprawa dotyczy rozwodu?

Dość często rozwodząc się, decydujemy się na zatrudnienie pełnomocnika, który ma za zadanie wywalczyć dla nas jak najkorzystniejsze rozstrzygnięcie. Zależy nam przy takich sprawach na tym, aby na przykład dzieci pozostały pod naszą opieką i mieszkały z nami.

Nieraz zdarza się, że w domu dochodzi do aktów przemocy. W takim przypadku prawnik musi udowodnić winę drugiej osoby oraz przedstawić niezbite dowody na jej złe postępowanie. Dlatego powinniśmy dokładnie opisać różne sytuacje adwokatowi, które mogłyby świadczyć właśnie o takim stanie rzeczy. Gdybyśmy mieli jakieś nagrania czy zdjęcia, to warto również je przekazać pełnomocnikowi, ponieważ mogą stanowić kluczowe elementy dla wygrania sprawy. Powinniśmy również szczerze odpowiadać na zadawane przez prawnika pytania, ponieważ kiedy pojawi się jakiś dowód w sprawie, o którym adwokat dotychczas nie wiedział to niestety, ale będzie mu trudno obrócić taką sytuację na korzyść reprezentowanego klienta.

Adwokat z Brzezin dokładnie przejrzy wszystkie akta sprawy i złożone dokumenty przez drugą stronę. Po ich przeczytaniu może mieć na przykład jakieś pytania o osoby, których imiona lub nazwiska widnieją na papierze. Wtedy należy sobie przypomnieć wszystkie szczegóły dotyczące danych wydarzeń oraz podzielić się nimi z pełnomocnikiem.

W jaki sposób należy współpracować ze swoim adwokatem w Brzezinach w czasie rozprawy?

Należy wysyłać do prawnika wszystkie ważne informacje trochę wcześniej, aby mógł je dokładnie zweryfikować przed rozpoczęciem rozprawy. Jednak adwokat w Brzezinach musi przedstawiać fakty sądowi, a nie może operować samymi domysłami. W momencie, gdy wyślemy wiadomość do pełnomocnika wieczorem tuż przed rozprawą, to może on nie zdążyć nawet przeczytać tego e-maila, gdy całość rozpocznie się na przykład rano o 8. 

Kiedy dostarczymy mnóstwo dowodów, to nie należy oczekiwać, że następnego dnia prawnik sporządzi pismo zawierające je wszystkie z dokładnymi opisami. Na stworzenie takiego dokumentu potrzeba trochę czasu oraz pracy. Nadmiar dostarczonych dowodów może spowolnić wykonywanie obowiązków przez pełnomocnika, ponieważ niektóre z nich często nic nie wnoszą do rozstrzygnięcia danej sprawy. Sąd też woli usłyszeć o kilku dowodach, które świadczą o popełnieniu przestępstwa niż otrzymać dokument na kilkanaście stron, gdzie mogą być zawarte informacje nie do końca pasujące do rozgrywających się wydarzeń.

Warto także się kontaktować ze swoim pełnomocnikiem tylko w jego godzinach pracy, ponieważ każdy ma prawo mieć życie osobiste.