Jaką salę na komunię wybrać?

komunia

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu duchowym młodego człowieka. Oprócz uroczystości kościelnej ważny jest również wybór sali na Komunię, dzięki czemu mile zapamiętamy tę ważną uroczystość. Jakie więc czynniki należy brać pod uwagę, wybierając salę na Komunię?

Lokalizacja sali na Komunię

Przede wszystkim warto skupić się na lokalizacji. Świetnym pomysłem będzie wynajęcie sali niedaleko Kościoła, w którym odbywa się uroczystość. W Oświęcimiu znajdziemy wiele świetnych sal na Komunię, które spełniają to kryterium. Dzięki temu nasi goście nie będą zmuszeni do długiej jazdy samochodem ze świątyni do miejsca docelowego. Będzie to też atutem dla organizatorów przyjęcia, którzy będą mogli w razie potrzeby sprawdzić salę przed przybyciem gości.

Nie tylko sala na komunię w Oświęcimiu

Ponadto koniecznie należy przeanalizować menu oferowane przez dane miejsce, w szczególności gdy mamy w rodzinie lub w gronie znajomych osoby ze specjalną dietą lub alergiami. Nie można pozwolić, żeby któraś z zaproszonych osób została bez posiłku dostosowanego specjalnie dla nich. W większości przypadków danie wegetariańskie są bez problemu dostępne od ręki, natomiast dania wegańskie lub bezglutenowe mogą być wyzwaniem dla kuchni, dlatego warto zasygnalizować potrzebę specjalnych posiłków wcześniej.

Aranżacja sali na Komunię

Warto zwrócić uwagę na dekoracje i wystrój wnętrza sali. Bardzo często lokale mają w swojej ofercie dekoracje komunijne, lecz w tej sytuacji należy dopytać, czy zawarte są one w cenie wynajmu sali komunijnej, czy raczej będą udostępnione za dodatkową opłatą. W Oświęcimiu można znaleźć też wiele kwiaciarni, które oferują dekoracje komunijne łącznie z kwiatami. Świeże kwiaty zawsze będą znakomitym urozmaiceniem uroczystości. Aranżacja sali na Komunię jest niezwykle istotna – to w tym miejscu jest często wykonywana znaczna część zdjęć z uroczystości, dlatego warto zadbać o to, by przestrzeń była estetyczna i świetnie prezentowała się na zdjęciach, które są pamiątką na całe życie. W sali komunijnej można wykonać też specjalną ściankę z konkretną aranżacją kwiatową i dekoracjami, która będzie służyła za tło dla fotografa. 

Czasem słońce, czasem deszcz

Planując uroczystość pierwszej Komunii Świętej trzeba wziąć pod uwagę fakt, że pogoda może być różna. Zazwyczaj sala na Komunię jest rezerwowana z wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy kościołów w miejscowości jest kilka, jak na przykład w Oświęcimiu. Dlatego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka pogoda przytrafi się w dzień uroczystości. Należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Jeśli sala na Komunię zapewnia taras lub ogród – świetnie, natomiast ważne jest, by w razie deszczu była możliwość przeniesienia imprezy pod dach. Często spotykanym pomysłem jest w tym wypadku namiot, najczęściej wynajmowany za dodatkową opłatą. 

 

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, którą przeżywa się raz w życiu. Wspomnienia z tego dnia będą towarzyszyły przez całe życie, dlatego warto poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej sali. Poza wyżej wspomnianymi kryteriami warto oszacować wnikliwie liczbę gości oraz poprosić lokal o zdjęcia z poprzednich imprez, żeby sprawdzić, jak sala na Komunię wygląda po przystrojeniu, jak dużo miejsca zostaje na sali. Spełnienie wszystkich powyższych warunków będzie gwarancją sukcesu uroczystości.