Kiedy należy wszczepić implant zęba?

dentysta

Każdy marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu. Stanowi on nie tylko świetny aspekt wizualny, korzystnie wpływa na samoocenę i dodaje pewności siebie. Niestety wiele czynników niekorzystnie oddziałuje na uzębienie, przez co jego stan ulega pogorszeniu i często pojawiają się w nim braki. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na jego uzupełnienie – wstawienie implantu. Śląsk to jedno z województw, w którym można wykonać ten zabieg.

Implanty zębowe – co to?

Wiele osób twierdzi, że implanty to sztuczne zęby, jednak to nieprawda. Implanty to sztuczne korzenie zębowe wszczepiane do kości żuchwy bądź szczęki. Wykonywane są one z tytanu, przez co cechują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Swoją formą przypominają niedużą śrubę. Na powierzchni implantów zębowych znajduje się materiał osteointegracyjny, dzięki któremu szybciej zrastają się one z kością. Na implantach umieszczana jest korona, czyli tzw. sztuczny ząb, wykonany z porcelany, ceramiki, akrylu lub innego materiału. Aktualnie wstawienie implantu z koroną to najlepsze rozwiązanie pozwalające odbudować ubytek zębowy.

Kiedy należy wszczepić implant zęba?

Implanty są wstawiane w przypadku utraty zębów. Dzięki nim można szybko i skutecznie uzupełnić uzębienie, a także zabezpieczyć zdrowe zęby przed obracaniem się i odchylaniem. Implanty podnoszą jakość życia i umożliwiają poprawę wyglądu. W efekcie pozytywnie wpływają na samoocenę i poczucie własnej wartości. Polecane są osobom, które straciły całość lub część uzębienia i mają problem z konsumowaniem twardej i surowej żywności. Dzięki implantom można bez problemu spożywać swoje ulubione potrawy. Ponadto wstawiając implanty, znacznie łatwiej jest zadbać o higienę jamy ustnej niż w przypadku braków w uzębieniu.

Implanty zębowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Chcesz wstawić implanty? Śląsk to region Polski, w którym znajdziesz świetne kliniki wykonujące tego typu zabiegi. Dzięki uzupełnieniu uzębienia poprzez implant odzyskasz piękny, zdrowy uśmiech. Implanty są trwałym i bezpiecznym rozwiązaniem. Gwarantują komfort podczas spożywania posiłków i są tak samo łatwe w czyszczeniu, jak naturalne zęby. Dzięki temu, że implanty posiadają specjalne powłoki, szybko zrastają się z kością, a proces leczenia jest szybki. Ponadto zapobiegają one zmianie konturów twarzy i ograniczają proces zanikania miękkich tkanek oraz kości.

Wstawienie implantów zębowych – przeciwwskazania

Przed zabiegiem wstawienia implantów zębowych konieczne jest odbycie konsultacji, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad zdrowotny. Dzięki niemu możliwe jest wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Do głównych przeciwwskazań wstawienia implantów zalicza się m.in.:

  • niewystarczająca ilość kości wyrostka zębodołowego,
  • ciąża,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby krwi,
  • wiek poniżej 18 roku życia,
  • nieustabilizowana cukrzyca.

Należy jednak pamiętać, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Aby określić, czy pacjent może zostać poddany zabiegowi, konieczne jest otrzymanie szczegółowych informacji na temat jego stanu zdrowia.