Microblading brwi – jak długo się utrzymuje?

brwi

Kształt brwi odgrywa ważną rolę w postrzeganiu twarzy – bowiem nadają one jej prawidłowy wygląd. Nie bez powodu przez wiele kosmetyczek przyrównywane są do ramy obrazu. Odpowiednia pielęgnacja oraz zabiegi estetyczne mogą sprawić, że Twoje brwi będą perfekcyjne każdego dnia. Jak uniknąć wykonywania makijażu na co dzień? W wyszukiwarkach internetowych coraz częściej pojawiają się frazy: microblading co to czy microblading brwi Warszawa. Na czym dokładnie polega ten zabieg kosmetyczny? W jaki sposób się go wykonuje? Jak długo utrzymuje się efekt końcowy? 

Microblading brwi – podstawowe informacje 

Microblading brwi jest to zabieg estetyczny, którego głównym zadaniem jest podkreślenie łuków brwiowych. Zaliczany jest do metody makijażu permanentnego wykonywanego tzw. techniką piórkową. Linergistka w precyzyjny sposób nadaje Twoim brwiom odpowiedni kształt. Wykorzystuje do tego specjalny nożyk, którym robi mikronacięcia, aby następnie wprowadzić tam barwnik. Microblading często przyrównuje się do makijażu permanentnego, jednak metoda ta jest zdecydowanie bardziej naturalna. Na zabieg ten mogą zdecydować się kobiety, które w wyniku chemioterapii straciły brwi, posiadają niesymetryczny kształt, mają uczulenie na kolorowe kosmetyki lub są zmęczone codziennym wykonywaniem makijażu. Podobnie jak w przypadku innych metod i tutaj występują przeciwwskazania, do których można zaliczyć m.in.: atopowe zapalenie skóry, uczulenie na składniki barwników, stany zapalne, ciąża czy zmiany łuszczycowe. 

Jak przebiega zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od zrobienia delikatnego makijażu brwi. W ten sposób będziesz mogła określić czy dany kształt Ci odpowiada, czy dobrze się w nim czujesz. Po zatwierdzeniu wyglądu brwi linergistka nakłada specjalną maść znieczulającą. Pracę nad kształtem brwi rozpoczyna się po upływie kilkudziesięciu minut – tak aby znieczulenie zaczęło działać. Następnie specjalnym nożykiem zostają wykonane mikronacięcia, do których podskórnie zostaje wprowadzony odpowiedni barwnik. Ciężko jest określić dokładny czas zabiegu. Zależy on między innymi od wykonywanego kształtu, a także od stanu brwi. Znając podstawowe informacje na temat microbladingu, pozostaje już tylko jedno pytanie: mircroblading ile się utrzymuje? 

Microblading – jak długo się utrzymuje?

Microblading ile się trzyma –  jest najczęściej zadawanym pytaniem przez pacjentki. Na początku należy zaznaczyć, że metoda ta nie daje spodziewanych efektów zaraz po zabiegu. Na ostateczny wygląd brwi należy poczekać do 7 dni. W tym czasie umieszczony pod skórą barwnik zmienia kolor na mniej intensywny, bardziej naturalny. Warto jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji po zabiegu – ma ona ogromny wpływ na ostateczny wygląd brwi. Kilka dni po nim mogą pojawić się strupki, które z czasem same odpadną. Nie wolno ich odrywać! Co więcej, linergistka nałoży Ci specjalny krem o działaniu łagodzącym, z którego Ty również będziesz korzystać. Do oczyszczania używa się tylko wacika namoczonego wodą. Świadoma pielęgnacja oraz unikanie innych zabiegów kosmetycznych sprawią, że microblading brwi będzie utrzymywał się od 7 do 12 miesięcy. 

Microblading brwi jest jednym z najlepszych zabiegów kosmetycznych, których zadaniem jest przywrócenie prawidłowego wyglądu brwi. Dzięki tej metodzie Twoje brwi będą wyglądać perfekcyjnie, a jednocześnie naturalnie. Przekonaj się sama o korzyściach płynących z microbladingu brwi!